Dr. Brett: Co nás trading učí o životě …

Trading je pro život něco jako zkouška ohněm: v rozpětí minut generuje stejné výzvy, kterým čelíme v reálném životě: vytváří nutnost hodnotit, plánovat a hledat hodnoty v nejistém prostředí plném rizika. Chceme-li zvládnout trading, musíme čelit hlavně sami sobě a zvládnout především sami sebe. Jen v málo oblastech života je osobní rozvoj tak rychle odměněn a jeho nedostatek tak rychle potrestán.

Trading a trhy nám udělují mnoho lekcí pro život:

1) Mějte pevný stop-loss pro všechny činnosti: práci, vztahy a osobní investici do čehokoliv. Úspěšní lidé jsou úspěšní proto, že dokáží rychle opustit své negativní zkušenosti a maximálně využít těch pozitivních.

2) Diversifikace neboli rozložení rizika funguje v životě stejně dobře jako v trzích. Vícečetné, na sobě nezávislé zdroje sebenaplnění usnadňují riskování v jakémkoliv aspektu života.

3) V životě, stejně jako v trzích, vyhledává příležitost ty, kteří jsou na ni připraveni. Pokud neplánujete budoucnost dostatečně pečlivě a reálně, plánujete svůj neúspěch.

4) Úspěch v životě i v tradingu pochází ze znalosti svých hranic a jejich posunování, když je příležitost. A současně schopnosti nečinně sedět, když není příležitost v dohledu.

5) Riskování a zisk jsou vždy v přímé úměře. Zisk, v životě i v trzích, vyžaduje pečlivé řízení risku.

6) Štěstí je sklizeň, kterou získáváme z toho, co jsme v životě zaseli. Všechno konání v životě je třeba pravidelně hodnotit s ohledem na návratnost vašich investic.

7) Přivítejte změnu: S proměnlivostí přichází příležitost, stejně jako nebezpečí.

8) Všechny trendy a cykly jednou skončí. Profitovat bude ten, kdo je schopen předvídat budoucnost.

9) Nejhorší rozhodnutí, v životě i v trzích, pochází z extrémů: přemíry sebedůvěry nebo jejího nedostatku.

10) Recept na úspěch v životě i ve financích: nikdy nedržte investici, kterou byste nebyli ochotni koupit dnes znovu.

Jan D.
Jan D.

"The only real security that a man will have in this world is a reserve of knowledge, experience, and ability."

Articles: 664

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *