Investice s Mintos

Dnes jsem začal investovat na Mintosu tak se podělím o první zkušenosti. Předtím jsem testoval na Zonky a Bondster, nicméně výnos byl okolo 6ti procent na Zonky a 9 procent na Bondster.

Mintos se mi zdá lepší s ohledem na možnosti investovat do zahraničních půjček a to i v EUR měně. Pro přesun financí pomůže Transferwise.com

Před investováním je dobré pročíst články Borise Pazdery zde.

Podívat se na hodnocení poskytovatelů půjček an Mintosu samotném.

Pro vyhledání vhodných půjček jsem použil Loan listing, nastavil parametry 12 a více procent, max.6 měsíců, pouze půjčky s garancí odkupu. Pak jsem začal spekulovat jaký nejhorší rating jsem schopne akceptovat. S ohledem na požadovanou výši úroků jsem se dostal nejhůře na skupinu B+ a B kde již byl dostačující počet půjček s úrokem 12-14 procent. Délku půjčky jsem filtroval na1 měsíc a poté zkoušl přidávat až max 6 měsíců. Toto vše pouze v EUR měně pod Loan Listings menu. V tomto menu si pak snadno po vyfiltrování požadovaných půjček vytvoříte AutoInvest. Pakliže kliknete přímo na AutoInvest menu, nedostanete rozhodně všechny možnosti jako u Loan Listing menu. Podle mě je záměr Mintosu aby uživatel hledal co nejsnažší cestu investovat a tím volil i méně výhodné nebo rizikovější půjčky, což v některých případech vyváží % výkonost portfolia.

Moje aktuální nastavení tedy vypadá takto. Určitě existují lepší varianty třeba zde jsem pročetl zajímavý článek ja auto strategie dále ladit.

Pakliže chcete začít investovat a máte další dotazy tak mě neváhejte kontaktovat. Pro registraci můžete použít můj promo kód K7LISD nebo link zde.

A aktuální investice v procentech a měsících.

Zajímavý článek o nákupu na Secondary Market zde

Update 17.5.2019 :

Na základě hodnocení společností Mintosem jsem ponechla jen ty nejlepší v Autoinvestu a zbytek zablokoval

Update 21.5.2019

Na mintosu jsou zobrazeny aktuální údaje investičních společností a trochu mě zarazil objem „Loan portfolio“ vůči „Loans Outstanding on Mintos“
V některých případech „Outstanding loans“ překračuje několikanásobně objem půjček, zdá se že toto odpovídá hodnocení společností Mintosem.
https://www.mintos.com/en/available-loans/loan-originators-login/

Z tohoto důvodu jsem začal rozkládat incestice mezi všechny společnosti v profilu Autoinvestu kde nejsou jen ti nejlepší poskytovatelé.

Update 22/5/2019 : Aktuální nsatavení AutoInvestu a ukazatel výnosnostiUpdate 24/7/2019

  • jestli investovat tak je dobré poslat všechny finace na jednou, ušetříte tím hodně peněz za transfer
  • Transferwise.com je super akorát zvolte pomalou variantu transferu – rychlá je nastavena automaticky a stojí 2x tolik
  • převody v rámci Mintos mezi měnami jsou za dobrý kurz ale je dobré se podívat jestli lze cílovou měnu potom převést na účet, Pakliže ne tak budete platit směnu 2x a pak je otázkou zdali vyšší výdaje na směnu měny budou pokryty vyšší úrokovou sazbou P2P.
Jan D.
Jan D.

"The only real security that a man will have in this world is a reserve of knowledge, experience, and ability."

Articles: 664

2 Comments

  1. Dear Jan, I wanted to contact you to offer cooperation, but couldn’t find your contact details. Can you please email me directly? Thank you.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *